Entain, Birleşik Krallık’ta 2023 Cinsiyete Göre Ücret Farkı Raporunu Yayımladı

Tutmak son halini yayınladı Cinsiyete Göre Ücret Farkı Raporuerkek ve kadın müşterilerin maaşları arasındaki farklara dikkat çekiyor. Saatlik fark oldukça düşük kalırken, ikramiye farkı da ciddi düzeyde kaldı.

Göre Eşitlik Yasası 2010Entain, 2023 yılı için cinsiyet farkı sonuçlarını yayınladı ve ortalama saatlik cinsiyet farkının %4 olduğunu vurguladı. Bu rakam, 2021’de bildirilen %5,3’ten düşük ancak Entain’in 2022’de açıklanan %3,2’den daha yüksek.

Öte yandan ortalama saatlik cinsiyetler arası ücret farkı %15,9 olarak gerçekleşti ve bu hem 2022 hem de 2021’e göre gözle görülür bir düşüşe işaret ediyor.

Ortalama cinsiyetler arası ikramiye farkı 2022’de %38,7’den 2023’te %44,4’e yükseldi. Ancak bu rakam yine de 2021’deki %59,6’nın oldukça altında kaldı. Tam tersine, cinsiyetler arası ortalama ikramiye farkı 2022’de %66,1’den 2022’de %66,1’e geriledi. 2023’te %64,6, ancak 2021’de %63,4’ten arttı.

Entain’in raporu ayrıca tüm kadın çalışanların %60,3’ünün, erkek çalışanların ise %65,3’ünün ikramiye aldığını gösteriyor.

Bu arada, kadın çalışanlar Entain’in işgücünün birinci ve ikinci çeyrekte sırasıyla %53,5 ve %57,4’ünü oluştururken, üçüncü ve dördüncü çeyrekte sırasıyla yalnızca %49,9 ve %37’yi oluşturdu.

Entain Kadınların Takdir Edildiğini Hissetmesini İstiyor

Entain, aradaki farkı kapatmak için çok çalışmaya devam edeceğini ve eşitliği geliştirmek için halihazırda bir dizi girişimde bulunduğunu söyledi. Bunlar arasında yeni başlatılan bir Menopoz Merkezi olan Women@Entain ve McLaren ile ortaklaşa yürütülen bir Geri Dönüş programı yer alıyor.

Ayrıca Entain’in Yarının İşyeri ruh sağlığı programı, kadın çalışanların refahını desteklemeyi ve bir güven ve psikolojik güvenlik kültürü geliştirmeyi amaçlıyor. Son olarak kumar devi, Global Gaming Women ile bir araya gelerek Women@Entain mentorluk programını tanıttı.

Melanie TanseyEntain’in baş insan sorumlusu konu hakkında yorum yaparak şirketinin kadın çalışanların anlaşıldığını ve takdir edildiğini hissetmelerine yardımcı olma arzusunu dile getirdi.

Geleneksel olarak erkeklerin egemen olduğu bir sektöre yetenekli kadınları çekmekten ve desteklemekten gurur duyuyoruz. Ancak Entain’deki bazı üst düzey rollerde kadınların hâlâ yeterince temsil edilmediğini biliyoruz.

Melanie Tansey, Entain’in insan kaynakları sorumlusu

Tansey, cinsiyetler arası ücret farkının düzenli olarak ölçülmesinin, ekibinin dengesizliği ve zaman içinde temsili iyileştirmek için neler yapabileceğini anlamasına olanak tanıdığını ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir