Rekor satışın ardından sezon sonuna kadar NWSL’nin San Diego Wave’ini yeni sahipler devralacak

Anlaşmayı bilen bir kişinin Associated Press’e verdiği bilgiye göre, Ulusal Kadınlar Futbol Ligi’nin San Diego Wave takımı, kulübün değerinin 113 milyon ABD dolarına ulaştığı satışın ardından sezon sonuna kadar yeni sahiplerine sahip olacak.

İlk olarak Sportico tarafından bildirilen bu kişi, Levine Leichtman ailesine yapılan iki işlemli satışın mali ayrıntılarını açıklama yetkisine sahip olmadığı için isminin gizli kalması koşuluyla konuştu.

Lauren Leichtman ve kocası Arthur Levine, Kaliforniya merkezli yatırım şirketi Levine Leichtman Capital Partners’ı yönetiyor. Başlangıçta önemli azınlık yatırımcıları olarak katılacaklar ve sezon sonunda çoğunluk hissesini alacaklar. O zamana kadar takımın şu anki sahibi Rob Burkle kontrol edecek.

NWSL Komiseri Jessica Berman Associated Press’e yaptığı açıklamada, “Levine Leichtman ailesini San Diego Wave’in sahiplik grubuna davet etmekten heyecan duyuyoruz.” dedi. “Kadın futbolunun uzun süredir destekçileri olan Arthur ve Lauren, ligimizin toplumumuzda yaratabileceği etkiyi çok iyi biliyorlar ve bilinçli yatırımcılar olarak, ligimizi ve kulüp işletmelerimizi büyütmeye devam etmek için önümüzdeki fırsatların farkındalar.”

Sonunda 120 milyon dolar değerinde olabilecek satış, Bhathal ailesinin bu yılın başlarında Portland Thorns için ödediği 63 milyon dolarlık önceki rekor satıştan önemli ölçüde daha yüksek.

Lauren Leichtman, “San Diego Wave FC ile güçlerimizi birleştirip Ron Burkle tarafından kurulan etkileyici temelin üzerine inşa edilmeye yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz. Bu yatırım, kadınları güçlendiren ve gelecek vadeden kadın sporcular için fırsatları teşvik eden girişimleri desteklemeye yönelik değerlerimizle ve vizyonumuzla uyumlu.” dedi. Bir açıklamada.

Wave, Cuma gecesi Harrison, New Jersey’deki Red Bull Arena’da lig şampiyonu Gotham FC’ye karşı Challenge Cup’ta oynayacak. NWSL’nin normal sezonu Cumartesi günü başlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir