Schauffele, 4 atış açığını aşarak Oyuncular Şampiyonası’nda final turuna liderlik etti

Xander Schauffele, cumartesi günü her köşede belaların kol gezdiği bir parkurda dört atışlık açığını başka bir umacısız turla sildi ve 7-65 yaş altı skorunu muhteşem bir çiple kapatarak eşitliği korudu ve final turuna tek atışla önde girdi. Fla, Ponte Vedra Plajı’ndaki Oyuncular Şampiyonası.

Başlangıçta dört atış önde olan ve açılış deliğinde birdie ile farkı beşe çıkaran ABD Açık şampiyonu Wyndham Clark, açığın daha fazla olmamasını sağlamak için iyi iş çıkardı.

Par-3 17’de Island Green’e giderken berabere kaldılar. Clark o kadar hantal vurdu ki kama atışı karadan yaklaşık 15 metre uzakta geldi. Ancak bir sonraki 1 ila 7 feet’i vurdu ve umacı ile kaçtı ve ardından 18’inde 70’e eşit kurtardı.

Sakin bir öğleden sonra kısa bir süre için The Players’ın Clark ve Schauffele arasında iki kişilik bir yarışa dönüşebileceği görüldü. Ancak Pazar gününü aniden olasılıklarla doldurmaya yetecek kadar kuş, yeterince cesur atış ve büyük yürüyüşler vardı.

Schauffele 17-199’un altındaydı.

Britanya Açık şampiyonu Brian Harman, 5. par-9’da sağ elini kullanarak şut atmasını gerektiren bir umacı yüzünden kısa süreliğine yavaşladı ve ardından küçük solcu, sonraki beş çukurun dördünü kuşattı ve 64’le bitirdi. .

Maverick McNealy ve eski ABD Açık şampiyonu Matt Fitzpatrick’in her biri 68’lik sayıya sahipti ve dörder atış gerideydiler, her biri bir miktar zeka ve hata payına sahipti.

Bu hafta boyun ağrısıyla mücadele eden dünyanın 1 numaralı oyuncusu Scottie Scheffler, PGA Tour’un 50 yıllık birinci sınıf şampiyonluğunda arka arkaya ilk kazanan olma şansını canlı tuttu. Bu yıl art arda 26’ncı turunda son üç deliğini 68 puanla ortalamanın altında tamamladı ve bu onu beş atış geride bıraktı. Kendisine Sahith Theegala (67) katıldı.

Listowel, Ont.’den Corey Conners, 7’nin altında Kanadalı olup 24’üncü sırada yer alıyor. Güne dört vuruş farkla başlayan Abbotsford BC’den Nick Taylor, 6 sayı farkla 29. sırada, Ont., Hamilton’dan Mackenzie Hughes ise 4 puan farkla 44. sırada yer alıyor.

İZLE l Taylor, Conners haftasonuna girerken avlanmaya devam ediyor:

Taylor ve Conners, haftasonuna doğru Oyuncular Şampiyonası’nda avlanmaya devam ediyor

Abbotsford, BC’den Nick Taylor, karanlıktan dolayı ara verilen ve Amerika Birleşik Devletleri’nin lideri Wyndham Clark’ın dört vuruş gerisinde kalan Oyuncular Şampiyonası’nda iki raundun ardından ikinci sırayı paylaşıyor. Listowel, Ont., yerli Corey Conners altıncı sırayı paylaşıyor ve Clark’ın altı atış gerisinde kalıyor.

Schauffele’nin TPC Sawgrass’taki Stadyum Sahasında üç turda sadece bir deliği var. Cuma günü 11. delikte bu çifte bir umacıydı. Zemini hazırlamak daha çok kuş yapmakla ilgiliydi ve başlangıçta öyle görünmese bile o göreve hazırdı.

2022 yazındaki İskoç Açık’tan bu yana galibiyet alamayan Schauffele, ilk çukurda 1,2 metrelik kuş vuruşunu kaçırdı ve Clark derin sertten 1,5 metreye kadar vuruş yaptı ve umacıya dönüştü.

Schauffele, dönüşte tek atış yakınına kadar kapalı kuşlarla gagalamaya devam etti, Clark’ı ulaşılabilir par-4 12’de bir kuşla yakaladı ve 14’ünde 60 feet içeriden bir kuş vuruşuyla ilk liderliğini aldı.

Ancak içeri girme şansını kaybetti. Schauffele, par-5 16’da yeşilin yaklaşık 45 uzağında derin engebeli bir sığınağın yumuşak kumuna gitti ve resimden kolay bir kuş çıkardı. Ardından, Clark 17’sinde bir ön pin ile suya girdikten sonra, Schauffele oldukça uzun bir mesafe kat etti ve vuruş menziline kadar yokuş boyunca ve aşağı vuruşunu geciktirmeyi başardı.

Ayrıca 18. çimenin sağında çam samanını buldu ve bu da onu eşit mücadeleye yöneltti.

Ve şimdi hemen arkasında iki büyük şampiyon var: Clark bu yılki ikinci galibiyetinin ardından Scheffler dışında herkesten daha iyi golf oynuyor ve Harman geçen yaz Royal Liverpool’da bordo kupasını ele geçirdiğinden beri ilk galibiyetini arıyor.

Karışımın sürprizi yakın zamanda sırtındaki sakatlıktan dönen McNealy’di. 14’ünde kuş için yaptığı 43 yardalık şutla başlayarak, pek çok heyecan yaşattı. 15’inde sahanın dışında 60 metrelik bir kuş vuruşunu vurdu ve ardından o sahayı 35 metreden eşit değerde çukurlaştırdı.

Ayın 16’sında suya bir takoz koydu – bundan kurtulmak mümkün değildi – ve ardından Pazar günü kendisini sohbete dahil etmek için ayın 17’sinde kuşattı.

İZLE l Taylor açılış turunda 66 şut attı:

Kanadalı Taylor ve Conners, Oyuncular Şampiyonası’nda arayışta

Abbotsford, BC’den Nick Taylor, karanlıkta ara verilen Oyuncular Şampiyonası’nın açılış turunda 6 yaş altı 66 şut atıyor ve üçlü liderin tek vuruşta gerisinde kalıyor. Listowel, Ont., yerli Corey Conners 4-under ile 13. sırada yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir