‘Kendime yalan söyleyemem’: Nadal Indian Wells’ten çekildi, sakatlığının iyileşme süreci devam ediyor

Rafael Nadal, iki ay sonra ilk resmi maçını oynamasından bir gün önce, Çarşamba gecesi BNP Paribas Açık’tan çekildi.

22 kez Grand Slam şampiyonu olan Nadal, haberi sosyal medyada yayınlayarak, çekildiğini “büyük bir üzüntüyle” duyurduğunu yazdı.

Turnuva tarafından yayınlanan bir açıklamada Nadal, “Bu kolay bir karar değil, aslında zor bir karar ama kendime ve binlerce taraftara yalan söyleyemem” dedi.

İspanya’dan gelen 37 yaşındaki oyuncu, ameliyat gerektiren kalça sakatlığı nedeniyle geçen sezonun neredeyse tamamını kaçırmış, ardından kalçaya yakın bir kasını yırtmadan önce Ocak ayı başında kısa süreliğine üç maç için sahalara geri dönmüştü. Bu onu Avustralya Açık’ı pas geçmeye zorladı ve o zamandan beri turneye çıkmadı.

Nadal, profesyonel olarak son yılı olabileceğini söylediği futbola dönüşüne hazırlanmak için sert kort turnuvasından çok önce Kaliforniya çölüne gelmişti. Indian Wells’e dönmeden önce Pazar günü Carlos Alcaraz’a karşı bir gösteri maçı oynadığı Las Vegas’a gitti.

Perşembe gecesi ilk turda 2016 Wimbledon ikincisi Kanadalı Milos Raonic ile karşılaşması planlanmıştı – elemelerde kaybeden Sumit Nagal, grupta boş yeri aldı – ancak şimdi dünya bir sonraki maçın ne zaman olacağını öğrenmek için bekleyecek. Nadal’ın mücadelesini izleme şansını yakalayın.

Nadal, “Çok çalışıyorum ve antrenman yapıyorum ve hepiniz biliyorsunuz ki bu hafta sonu bir teste girdim, ancak kendimi böylesine önemli bir organizasyonda en üst seviyede oynamaya hazır hissetmiyorum” dedi.

Tüm büyük şampiyonalar, teklerde ve çiftlerde Olimpiyat altın madalyaları, toplamda 92 tur düzeyinde tekler şampiyonluğu, 1.000’den fazla maç galibiyeti ve 130 milyon ABD Dolarından fazla gelir de dahil olmak üzere teniste başarılabilecek hemen hemen her şeyi başardı. Onaylardan bahsetmek bir yana, para ödülü.

Ancak 2023 Avustralya Açık’ta ikinci tur mağlubiyeti sırasında kalça fleksörünü incittiği andan itibaren Nadal, rakipleri Roger Federer ve Novak Djokovic ile birlikte hakim olduğu spordan uzaklaşmaya hazır olmadığını belirtti.

14 kez rekor kazandığı çok sevdiği Fransa Açık’a geri dönmek ve Yaz Oyunları’na son kez katılmakla özellikle ilgileniyordu; bu yılki etkinlik Paris’te, Roland Garros’un ev sahipliğinde tenisle yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir