Greentube ABD CEO’su Tedarikçinin Amerika Stratejisini Açıklıyor

Resim: Shutterstock

Greentube ABD CEO’su Ben Sutherland, çevrimiçi kumarhane tedarikçisinin ABD’deki stratejisinin kapağını kaldırıyor ve firmanın neden faaliyete geçmek için eyaletleri seçtiğini ve neden bu pazarların her birinde yerelleştirilmiş bir yaklaşım benimsemeyi tercih ettiğini açıklıyor.

CasinoBeats: ABD, Greentube için heyecan verici bir fırsat sunuyor ve siz de Present Creative’i (Greentube US) satın alarak bu fırsatın peşinde koşuyorsunuz. ABD’nin bu hedeflerini nasıl gerçekleştireceksiniz ve büyümek için Greentube ABD’yi kurmak ne kadar önemliydi?

Ben Sutherland: Greentube US’in kurulması ve ekibimizin eyaletlerde sürekli genişlemesiyle ABD bir süredir bizim için önemli bir odak noktası olmuştur. Bunu özellikle bugünün ve yarının pazarlarına yönelik ABD odaklı içerik geliştirmemizi desteklemek için yaptık.

Ayrıca Flamingocatz ile olan işbirliklerimiz gibi bazı ortak girişimlerimiz de var; bunlar oyun tasarımlarımızın kapsamını genişletiyor ve pazara sunacağımız ürün portföyünde bize daha fazla çeşitlilik sağlıyor.

Bu ABD pazarına yönelik bir ürün yelpazesine sahip olduğumuzdan emin olmaya odaklandık. Önceki başarılarımız iyi sonuç veriyor, ancak ABD pazarı hem boyutu hem de zevkleri açısından hızla büyüyor ve biz de bu büyümeyi karşıladığımızdan emin oluyoruz.

Yeni bir pazara girişte, sahada hazır bulundurulması ve yerel bilgi ve ilişkilerden faydalanılması zorunludur; bu, binlerce mil uzaktan etkili bir şekilde yapılamaz, dolayısıyla buradaki üs, büyük potansiyeli yakalama stratejimizin önemli bir parçasıdır. ABD’nin teklif etmesi gereken şey.

CB: İçeriğinizi iki yeni eyalette yayınlamaya hazırlanıyorsunuz: Pennsylvania ve Connecticut. Bu iki pazarda dikkat çeken şey nedir ve Greentube’un orada canlı olması neden bu kadar önemli?

BS: Bazı eyaletler farklı gelişim aşamalarındadır ve her biri tedarikçiler için büyüme fırsatı sunmaktadır. Pennsylvania ve Connecticut’ta elimizden geleni yaptık ve bunlar, Kuzey Amerika’ya yönelik genel büyüme stratejimizle uyumlu olarak sunacak çok şeyi olan pazarlar.

Her iki giriş üzerinde de yoğun bir şekilde çalışıyoruz ve entegrasyonlar ve orada hizmet merkezlerimizi kurma konusunda hâlâ yapılacak çok şey var. İşin kapsamının zorlu olmasına rağmen, yeni pazar girişleri her zaman olduğu gibi, ikinci çeyrek lansmanını tamamlayıp, Kuzey Amerika’nın başka yerlerinde elde ettiğimiz başarıyı bu iki yeni pazarda da tekrarlamaktan umutluyuz..

CB: Çok az sayıda yasallaştırılmış çevrimiçi kumarhane eyaleti olduğu göz önüne alındığında, ABD’de hangi düzenlemeye tabi eyaletlere gireceğinizi nasıl seçeceksiniz? Hangileri en iyi büyüme fırsatlarını sunuyor ve neden?

BS: Sonunda Kuzey Amerika’daki tüm düzenlenmiş pazarlarda olacağız, bu yüzden seçim gerçekten ilk olarak nereye odaklanacağımıza geliyor. Bu önceliklendirme için pazar büyüklüğünü, teknolojik ve düzenleyici faktörlere dayalı olarak öngörülen dağıtım zaman çizelgesini, beklenen getiriyi ve hatta mevcut oyun portföyünün yerel iştahla eşleşip eşleşmediğini dikkate alıyoruz.

Ekip, hangi oyunun her eyalette en iyi yankı uyandıracağını tahmin ettiğimize kadar bu kararları yönlendirmeye yardımcı olan inanılmaz derecede ayrıntılı araştırmalar üreterek harika bir iş çıkardı. Bu veriler, bugünün trendlerini uyguladığımızdan ve yarının trendlerini icat ettiğimizden emin olduğumuz oyun üretim yol haritamıza geri bildirim sağlıyor.

CB: Greentube, ABD çevrimiçi kumarhane alanına özellikle yerelleştirilmiş bir yaklaşım benimsiyor ancak ABD oyuncu tabanında ne tür içerikler yankı buluyor?

BS: Farklı oyun türlerine yönelik tercihler, bazı trendlerin önemli ölçüde genişlemesiyle birlikte evrim belirtileri göstermeye başlıyor. Ancak bu, bu yılın en iyi oyunlarının hepsinin yenilik veya yeni ABD toprağı olduğu anlamına gelmiyor. Aslına bakılırsa, çoğu zaman olağan şüpheliler ABD’deki listelere hakim olanlardır.

Yerel içeriğe odaklanmamız Kuzey Amerika’da konumlanmamıza yardımcı oldu; Diamond Cash: Mighty Buffalo, Eilers & Krejcik Gaming’in ABD Çevrimiçi Oyun Performansı Raporu – Ocak 2024’te ‘Yeni En İyi Oyun Sıralamasında’ ilk sırayı alırken, Noel Dolu Bir Noel’de ise ilk sırayı aldı. Wilds üçüncü sırada yer alarak içeriğimizin bölgedeki çekiciliğini bir kez daha kanıtladı.

Kuzey Amerika’da yayınlanan Greentube oyunları, Hold N Spin gibi yerel pazarlarda popülerliği kanıtlanmış mekaniklere sahiptir. Yerel hedef kitlenin tercihlerine hitap etmek amacıyla Diamond Cash gibi pazara özel içerikler de geliştirildi.

Daha ince bir düzeyde, en başarılı mekaniklerimizden bazıları, değişkenlik, kullanıcı Arayüzleri ve hatta tema seçimleri söz konusu olduğunda ABD’li oyunculara daha iyi uyacak şekilde hafif ayarlamalarla uyarlandı; hepsi yerel zevklere ve sezgilere hitap ediyor.

CB: Son yıllarda ABD’de lisanslı kumarhane içeriğinin sayısında bir artış oldu; bu Greentube’un potansiyel olarak üretmeyi düşüneceği bir şey mi?

BS: Ürettiğimiz oyun türlerini uyarlamaya her zaman açığız ve mümkün olduğunca çağın ilerisinde kalmakta ısrar ediyoruz. Lisanslı oyunların artıları ve eksileri vardır ancak her şeyde olduğu gibi biz de açık fikirliyiz ve aktif olduğumuz her pazarda gerekli özeni gösteriyoruz.

Geçmişte lisanslı içerik konusunda başarılı olduk ve doğru fikri mülkiyetin ABD’deki izleyicilerde son derece iyi yankı uyandırdığını biliyoruz, bu nedenle pazar güçlerini ve fırsatlarını dinlemeye ve buna göre ilerlemeye devam edeceğiz.

CB: Yasallaştırılmış çevrimiçi kumarhane pazarlarının sayısı az olsa da, ABD’nin sunduğu sektörlerden biri iLottery’dir. Greentube iLottery fırsatını nasıl kullanıyor ve piyango ortakları ne tür ürünler arıyor?

BS: Şimdi Greentube US olan Present Creative’in satın alınması, Kuzey Amerika’daki gelişimsel yeteneklerimizi önemli ölçüde geliştirmemize olanak sağladı ve bize iLottery sektörü için içerik oluşturma konusunda kanıtlanmış bir performans geçmişi sundu.

Bu deneyimden, 2023’teki Drop the Ball ile, başlangıçta Washington DC Piyangosu’na özel bir lansmanla yararlandık. Son derece benzersiz bir deneyim için tilt, pachinko ve bagatelle’yi birleştirir. Oyun yerel oyuncularla iyi bir performans sergiledi ve sektörde bizden neler beklenebileceğine dair bir fikir veriyor. iGaming ile farklılıkları ve benzerlikleri bakımından ilginç bir dikeydir. iLottery sektöründe farklı bölgelerdeki birkaç lansmanın yanı sıra, yenilik ve kaliteye özlem duyan iLottery izleyicileriyle eşleşeceğini tahmin ettiğimiz bazı heyecan verici yeni içeriklerle de çok yakındayız. iLottery için heyecan verici bir 2. ve 3. çeyrek olacak.

CB: Greentube’un 2024’ün geri kalanına ilişkin ABD planları nasıl görünüyor?

BS: Her zaman olduğu gibi içerik yol haritamız üzerinde yoğun şekilde çalışıyoruz. Hedeflediğimiz ve girdiğimiz her yeni pazar, geliştirme ekiplerimiz için kendi heyecan verici zorluklarını beraberinde getiriyor. Yerel kitlede yankı uyandırabilecek içerik sunma konusunda fazlasıyla yetenekli olduğumuzu kanıtladık.

Bunu yapmanın anahtarı her zaman oyuncuları ve operatörleri dinlemek, onlar için neyin işe yaradığını ve neden işe yaradığını öğrenmek ve bunu ürünlerimize dahil etmek olmuştur.

Elimizde bulunan kaynaklar ve önümüzde yeni pazarların geniş, nispeten boş bir tuvali varken, ufukta heyecan verici zamanlar var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir