Kanadalı Mackenzie Hughes, Valspar Şampiyonası’nda diğer 4 kişiyle liderliği paylaşıyor

Stewart Cink, beklenmedik bir kuş için çam samanından harika bir kaçış yaptı ve 4 yaş altı 67’ye sahipti, bu ona Cuma günü Valspar Şampiyonası’nda beş yönlü liderlik payı ve üst üste ikinci turnuvayı kazanma düşüncelerini eğlendirme şansı verdi. .

Cink’in tek bir farkı var. Golf sahası çok daha uzun. Ve yenmeye çalıştığı adamlar çok daha genç.

İki hafta önce PGA Tur Şampiyonları’nda kazanma şansını arka dokuzlunun erimesiyle kaçıran 50 yaşındaki Cink, sabah saatlerinde saatte 50 kilometre hızla esen rüzgarın, hafif rüzgarın olduğu günde istikrarlı görünüyordu. öğleden sonra ama Fla Palm Harbor’daki Innisbrook’ta beklenen kötü havaya yakın değil.

Hamilton’dan Mackenzie Hughes (68), Kevin Streelman (72), tur çaylağı Chandler Phillips (68) ve Brendon Todd (69) ile 6-136 puanla berabere kaldı.

İZLE l Kanadalı Hughes liderliği paylaşıyor, Svensson 2 atış geride:

Hughes liderlik için berabere kaldı, Valspar Şampiyonası’nda Svensson 2 atış geride

Dundas, Ont., yerli Mackenzie Hughes, karanlık nedeniyle ikinci turu ertelenen Valspar Şampiyonası’nda diğer dört golfçüyle liderlik koltuğunu paylaşıyor. BC Surrey’den Adam Svensson, 4-under ile liderlerin iki atış gerisinde oturuyor.

Cink, “Bu kadar çok oyuncunun bu parkurdan övgüyle bahsetmesinin bir nedeni var” dedi. “Her şeyi gerektiriyor ve bu hafta şu ana kadar her şeyi oldukça iyi yaptım.”

Herkes çeşitli koşullarla karşı karşıya kaldı, ancak Streelman ve Phillips rüzgarın çam dallarını bükmesi ve pantolon paçalarının kırılmasıyla kuranın daha zorlu kısmını aldılar. En azından öğleden sonraki korkunç, dönen doğa değil, tek yöndeydi.

Streelman, “Burası güzel havalarda bile zorludur” dedi.

Justin Thomas, sığınakta sert bir yalanla sağdaki 18. green’i fena halde kaçırana ve 69’luk bir umacı yaparak onu Lucas Glover’ın da dahil olduğu grupta bir atış geride bırakana kadar zirvedeki kütük sıkışmasına katılmaya hazırdı (69) ).

Thomas, “Hava konusunda çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum” dedi. “Bu sabah çok rüzgar olduğunu biliyorum, öğleden sonra da rüzgar vardı, çok fırtınalıydı ve geri dokuzu çok zorlu hale getirdi.”

18. çim sahadan itibaren 8 numaralı vuruşuna odaklandığını söyledi – “turnuvanın şu ana kadarki en kötü atışını yapmak için kötü bir zaman” dedi – ancak Copperhead parkurunda hafta sonuna girerken pozisyonuyla ilgili hiçbir şikayeti yoktu.

Yaklaşık bir düzine oyuncunun hava kararmadan önce bitirememesi nedeniyle kesinti Cumartesi sabahına kadar resmi olmayacak, ancak bir şey açıktı: bu turnuva sonuna kadar açıktı. Liderliği paylaşan oyuncularla sayıyı azaltan oyuncular arasında yalnızca altı atış vardı.

Kanada birliğinin geri kalanı

BC Surrey’den Adam Svensson 4 altla 15’inci, Abbotsford, BC’den Adam Hadwin 3 altla 21’inci, Calgary’den Roger Sloan 1 altla 40’ıncı ve Abbotsford’dan Nick Taylor ise berabere kaldı. eşit seviyede 57. sırada

Düşüş 142’ye eşit olarak belirlendi ve ilk etapta pek fazla kişinin olmadığı bir turnuvadan All-Star kadrosunu eve gönderdi: Jordan Spieth, iki kez Innisbrook galibi Sam Burns, Britanya Açık şampiyonu Brian Harman, Tony Finau ve Keegan Bradley kesintiyi kaçırdılar.

Spieth, 2017’den bu yana ilk kez arka arkaya haftalarda düzenli PGA Tour etkinliklerine (Oyuncular Şampiyonası, Byron Nelson) katılmayı kaçırdı.

Liderliği paylaşan oyuncuların hiçbiri Masters’da değil – bir galibiyet bunu halleder – ve Todd, Augusta National’a geri dönmek için en azından önümüzdeki haftadan sonra ilk 50’ye girmeyi deneyecek en iyi konumda.

Todd, Cuma gününün daha zorlu olacağını bildiğinden Perşembe günü güneş ışığında iyi bir tavır sergilemesinden çok memnundu. Bunların hepsi hemen hemen herkes için geçerliydi.

Todd, “Rüzgar bu kadar sert estiğinde, arada bir atışların istemediğiniz bir yere gitmesini beklemek zorundaydınız” dedi. “Bu birkaç kez başıma geldi ama birkaç birdie ve birkaç harika kurtarışla bunun üstesinden gelmeyi başardım.”

Yakın zamanda büyükbaba olan Cink, iki hafta önce PGA Tour Champions’ta Arizona’daki Cologuard Classic’te 5 over’daki son altı deliği (üçlü bogey de dahil olmak üzere) oynamaktan hâlâ rahatsız.

“Dürüst olmak gerekirse, nerede olursanız olun çekişme içinde olmak aynı hissi veriyor” dedi. “Açıkçası burada, Valspar’daki saha, Tucson’daki Cologuard’da son antrenmanıma kıyasla biraz farklı. Ama hâlâ aynı hissettiriyor ve orada pek iyi bir finiş elde edemedim. … Turnuvayı kazandım ve bitirmedim, biraz sinir krizi geçirdim.

“Bu yüzden liderlik tablosunun en üstüne geri döndüğüm için çok heyecanlıyım” dedi. “Bu hafta yine harika dersler ve belki de zor dersler öğrenmek için bir şansım daha olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir